Forgórózsa Népművészeti Központ
bartok.jpg
Az V. Forgórózsa Fesztivál részletes programja PDF Nyomtatás E-mail
Olvasóink értékelése: / 3
ElégtelenKitűnő 
Fesztivál 2015
Írta: Lajosadmin   
2015. április 13. hétfő, 21:41

Az V. FORGÓRÓZSA FESZTIVÁL programja
2015. május 9-10. (szombat-vasárnap)
Szervezők: a Forgórózsa Népművészeti Központ és a Vértes Agorája
Fő támogatók: Tatabánya MJV és a Nemzeti Kulturális Alap
További támogató partnereink ...


Percről-percre műsorrend az összefoglaló ill. a kép alatt!
(A kép kattintással nagyítható)

Díszvendégek: a doroszlói (Vajdaság / Bácska) és nagyecsedi (Szatmár) hagyományőrzők
A kétnapos forgatag további szereplői: Söndörgő zenekar * Kuttyomfitty társulat * Fábián Éva * a székelyudvarhelyi Boróka együttes * Folkmanushowk * Csevergő énekegyüttes * a görög Mydros zenekar * Kincső zenekar * a doroszlói zenekar * Ludas Matyi a kaposvári színművészeti hallgatókkal * Kurdi Gábor * harmonikások * kézműves mesterek * Cserszömörcze együttes * A Forgórózsa Népművészeti Központ csoportjai, szólistái * Rigó Márton és bandája * a III. tatabányai Gyermek- és Ifjúsági Népművészeti Ki-Mit-Tud résztvevői * óvodások, kisiskolások * az Erkel Ferenc AMI néptánc- és népi ének tagozatosai
A kétnapos forgatag programjai: koncertek * tisztaszoba kiállítás * Boszorkányudvar * hangszer kiállítás * gyermekkert * Lúdas Matyi - szekérszínház * Múlt századi vurstli * kézműves kirakodó vásár * borudvar * Lacipecsenyés * Gyermek- és Ifjúsági Népművészeti Ki-Mit-Tud * népművészeti produkciók sora * május 9. – a „Táncház napja” a hagyományőrző díszvendégekkel



Mindkét nap egész napos programjai:

1./    Agora előtti tér
a.) Nagy szabadtéri színpad az úttesten, ami mindenhonnan jól látható és hallható. A színpadon non-stop –szombaton 10.00-től 22.00 óráig, vasárnap 10.00-től 19.00 óráig – táncos, zenés műsorok, népi komédiák.
b.) XIX. század eleji "csárdahangulat" – szabadtéren népi ételek és italok.

2./     Agora és OTP előtti úttest
Kézműves kirakodó vásár

3./     Kis tér az Iparkamara előtt
„Boszorkányudvar” - Népi gyógyászat, jósda

4./    Erkel zeneiskola előtti tér
a.) Múlt századi „Vurstli” (Garasos!) – kiskocsma és sramlizene, városligeti hangulat, hinták, régi gyerekjátékok
b.) Szekér színház az OTP és az Agora között
a kaposvári színművészeti egyetem IV. évfolyamos hallgatóinak előadásában szabadtéri jelenetek a Ludas Matyiból.
c.) „Gyermekkert” a kőrakások között
népi kézműves mesterek nyitott műhelyei és ingyenes kézműves foglalkozások gyerekeknek

5./     Agora épülete
a.)  Aula – Forgórózsa stand, INFORMÁCIÓ és KI-MIT-TUD NEVEZÉS
b.)  Nagyterem, színpad – nagyecsedi és doroszlói tisztaszobák
c.)  Tatabányai múzeum – Kiállítás
Kurdi Gábor hangszerkészítő mester kiállítása
A múzeum saját kiállítása a fesztivál idején kedvezményesen látogatható

A szombati nap további programjai:
1./ Agora előtti szabadtéri színpad
10.00 – „Helyet, helyet, nekünk is” – óvodások, kisiskolások néptánc, népi játék bemutatói
– a Forgórózsa Népművészeti Központ tánccsoportjainak, népi énekeseinek és népzenészeinek bemutatói
– az Erkel Ferenc AMI néptánc- és népi ének tagozatos tanulóinak gálaműsora

13.00 –  Fábián Éva mesemondó és népdalénekes gyermekműsora
14.00 – A fesztivál és a Ki-Mit-Tud ünnepélyes megnyitója, fellépnek: Pünkösdi Rózsa énekegyüttes, Rigó Márton és bandája, a nagyecsedi és doroszlói hagyományőrzők, a székelyudvarhelyi Boróka együttes
14.30 – a székelyudvarhelyi Boróka együttes műsora
15.00 – Népművészeti KI-MIT-TUD résztvevőinek fellépése
16.30 – 17.00 „Ludas Matyi”- jelenet a kaposvári színészek előadásában
 
18.30 – 19.00 –Cserszömörcze koncert
19.00 – 19.30 – A doroszlói zenekar játszik
Kb. 20.00 órától: "IV. TÁNCHÁZ NAPJA": táncház a hagyományőrzőkkel és a Népművészeti KI-MIT-TUD résztvevőivel

2./ Agora, Nagyterem
10.00 – 13.30 óráig és 14.30 – 16.00 óráig
III. Gyermek- és Ifjúsági Népművészeti KI-MIT-TUD bemutatói
17.00 – 19.00 a doroszlói és nagyecsedi hagyományőrzők műsora

3./ Agora, Balett terem
10.00 – 13.30 óráig és 14.30 – 18.00 óráig
III. Gyermek- és Ifjúsági Népművészeti KI-MIT-TUD produkciói

4./ Agora, Kamara terem
10.00 – 13.30 óráig és 14.30 – 18.00 óráig
III. Gyermek- és Ifjúsági Népművészeti KI-MIT-TUD produkciói


A vasárnap további programjai
1./   Agora előtti színpad
10.00 – 12.00 a Népművészeti KI-MIT-TUD díjazottjainak bemutatója
12.00 – Ludas Matyi jelenet
12.30 – Harmonika koncert
13.00 – a Kuttyomfitty társulat bemutatja:
Cirkusz Folklorikusz – gyermek előadás
„Nívó-gála”:
14.00 – Doroszlói hagyományőrzők
14.30 – Nagyecsedi magyar és cigány hagyományőrzők
15.00 – „Megyei népművészeti műhelyek” – sorozat
Kincső zenekar, Csevergő együttes, Kurdi Gábor
15.30 – a székelyudvarhelyi Boróka együttes műsora
16.00 – a görög Mydros zenekar koncertje
16.30 – 17.00 a magyar néptánc virtuózai – sorozatban:  „FolkManushowk”
18.00 – 19.30     Söndörgő zenekar,  zárókoncert

2./   Agora, kamaraterem
16.00 – a Kuttyomfitty társulat felnőtt előadása: „Aranyfészek, aranymadár”

3./   Szabadtér, Szekérszínház
17.15 – Ludas Matyi zárójelenet


A rendezvény ingyenes!  Támogatók ...
Véradás 9-én szombaton az Agorában 13.30-16.30!
A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk.
Módosítás dátuma: 2015. május 05. kedd, 10:15
  Joomla templates