Forgórózsa Népművészeti Központ
bartok.jpg
A VI. Forgórózsa Fesztivál programja PDF Nyomtatás E-mail
Olvasóink értékelése: / 19
ElégtelenKitűnő 
Fesztivál 2016
Írta: Lajosadmin   
2016. április 19. kedd, 08:03

A VI. FORGÓRÓZSA FESZTIVÁL részletes programja

2016. május 7-8. (szombat-vasárnap)

Díszvendégek: Magyarbődi, imregi és kalocsai hagyományőrzők

 


Mindkét nap programjai

 

1./    Agora előtti tér

Fedett, nagy szabadtéri színpad az úttesten, ami mindenhonnan jól látható és hallható.

A színpadon non-stop – szombaton  10.00-től 22.00 óráig, vasárnap 10.00-től 19.00 óráig – táncos,  zenés műsorok, népi komédiák

2./  XIX. század eleji csárda – szabadtéren

lacipecsenyés bódék, borudvar – „terítéken”:  tájjellegű ételek, borok, pálinkák, kemencés lángos,

kürtös kalács, házi sör, stb.

„Tájkóstoló” – Magyarbődi-imregi és Kalocsa környéki ételek

3./     Sétáló utca, úttest az Agoráig

Kézműves kirakodó vásár

4./     Kis tér az Iparkamara előtt

„Boszorkányudvar”

gyógynövények, főzött szappanok és (Garasos*) szolgáltatások: gyógymasszázs, grafológus és jósda.

5./    Erkel zeneiskola előtti tér

Századeleji „Vurstli” – kiskocsma és sramlizene, táncosok és zsánerfigurák, kintornás, régi gyerekjátékok, vándor fotográfus (Garasos*)

6. /  A Szekérszínház Társulat előadásai az OTP és az Agora között

 Szabadtéri jelenetek a János Vitézből élő zenével.

7./  „Gyermek-kert” a kőrakások között

Neves megyei és megyén kívüli népi kézműves mesterek nyitott műhelyei és kézműves foglalkozásai

8./   OTP parkoló: „Élményvár”

44 féle fa népi játék, ügyességi és más játékok, fa, kosaras körhinta (Garasos*)

9./  Posta és OTP előtti tér

 Megyei értéktár és Hungarikum-udvar

 10. /     Agora épülete

Aula – Forgórózsa stand

Tatabányai múzeum – Kiállítás – „Fajanszba zárt történelem” – a habán kerámia Magyarországon.

Színházterem, színpad – kalocsai és magyarbődi, imregi tisztaszobák

 

Szombat

 

1./ A IV. Népművészeti KI-MIT-TUD és a XX. Komárom-Esztergom Megyei Gyermek Néptáncfesztivál bemutatói

Agora színházterem

10.00–12.00; 13.00–14.00; és 14.30–16.00

Balett – terem

10.00–12.00; 13.00–14.00; és 14.30–18.00

 

2./  Agora előtti szabadtéri színpad

10.00 – 11.30 -  „Helyet, helyet, nekünk is” – a tatabányai Erkel Zeneiskola néptánc, népi ének

hallgatóinak gálaműsora. Közreműködnek a Sárberki és a Kodály iskola tanulói.

14.00 – A fesztivál hivatalos megnyitója, közreműködnek a kalocsai és imregi hagyományőrzők

14.30 – 15.00 – Bemutatkozik a bedzini lengyel néptánc, népzenei együttes, Tatabánya

testvérvárosából

15.00 – 15.45 – Ráhangoló – Háry János  - kicsiknek és nagyoknak

16.00 – 17.00 – Népművészeti KI-MIT-TUD gála

 

3./  Körpavilon (a Kamara mellett)

Szekérszínház Társulat – János Vitéz, víg- és szomorújáték élő zenével

12.30 – 13.30  valamint  17.00 – 18.00

 

 

Programok A TÁNCHÁZ NAPJÁN

18.15 – 19.00 – Cserszömörcze zenekar koncertje és táncháza

19.00 – 20.30 – Táncház és tánctanítás a kalocsai, imregi, magyarbődi hagyományőrzőkkel.

Kísérnek: Kincső zenekar, kalocsai zenekar, Rigó Márton és zenekara

20.30 – 21.30 – Gála és koncert a 2015-ös „Fölszállott a páva” vetélkedő résztvevőivel, Szalonna és Bandájával, majd velük táncház a nagyszínpad előtt kezdve és a Kamara mögötti téren folytatva 24.00 óráig

 

4./ Agora színházterem

17.00 – 18.30 - a magyarbődi-imregi és kalocsai hagyományőrzők műsora

 

VÉRADÁS az Agorában 13.30-17.00

 

 

Vasárnap

 

1./ A IV. Népművészeti KI-MIT-TUD és a XX. Komárom-Esztergom Megyei Gyermek Néptáncfesztivál bemutatói

Agora színházterem

10.00–12.00; 13.00–14.00; és 14.30–16.00

Balett – terem

10.00–12.00; 13.00–14.00; és 14.30–18.00

 

2./  Körpavilon (a Kamara mellett)

Szekérszínház Társulat – János Vitéz, víg- és szomorújáték élő zenével

10.00-11.00    /    13.00 – 14.00    /    17.00 – 18.00

 

3./ Agora előtti színpad

11.00 – 12.00 -  Babtársulat, óriásbábos előadás, „A három kívánság”

13.00 – 13.30  a héregi cigányzenekar  játszik

„Csalamádé” – népek táncai, zenéi

14.00 – 14.30 - a tatai Kenderke Barátai Zenekar és a Csevergő énekegyüttes műsora,

közreműködik Kurdi Gábor

14.30 –15.00 – Kalocsai és imregi hagyományőrzők

15.00 – 15.30 – Los Andinos zenekar, az Andok indián népzenéje

15.30 – 16.00  - bedzini lengyel néptáncosok és népzenészek

16.00 – 16.30 – Greenfields ír népzenei együttes

16.30 – 17.00  - Jantra bolgár népzene- és táncegyüttes

18.0     – 20.00  A Szászcsávási zenekar és az EtnoRom együttes közös koncertje

 

(A műsorváltozás jogát fenntartjuk!)

*Egyes szolgáltatások „Garas” ellenében vehetők igénybe, melyet a helyszínen lehet megvásárolni.

Módosítás dátuma: 2016. május 04. szerda, 20:55
  Joomla templates